Dla managera placówki i gabinetu

Rozwiązanie problemów:
Pomoc w zarządzaniu! Sprawny marketing! Wsparcie prawne!

Edit Content

Zarządzanie:

Edit Content

Marketing:

Edit Content

Prawo:

2

Czy masz wszystkie z nich?

Jakie cechy powinien mieć DOBRY manager placówki?

Duża Elastyczność

Praca managera placówki medycznej wymaga dużej elastyczności. Wynika to z faktu, że z jednej strony pracuje i rozwija swój zespół i dodatkowo powinien być dostępny dla pacjentów i stale budować z nimi relacje.

Twoja Rola jako Manager

Ty, jako manager placówki medycznej, jesteś kluczową osobą, odpowiedzialną za poprawę wyników biznesowych gabinetu. Nie jesteś jednak w stanie samodzielnie wykonywać wszystkich zadań związanych z funkcjonowaniem placówki.

Empatia i Skuteczność

Bycie skutecznym i empatycznym liderem jest niezbędne. Jako skuteczny manager masz wiedzę i umiejętności, aby realizować zadania i budować trwałe relacje ze swoim zespołem.

Dołącz do nas!

Aby stać się profesjonalnym i oddanym managerem, warto byś włączył się do społeczności Zrozumieć Pacjenta, gdzie można nauczyć się, jak to łatwo osiągnąć.

Zakres zarządzania

Czyli z czym musisz się mierzyć jako MANAGER

Edit Content

Jako MANAGER placówki medycznej

Jesteś odpowiedzialny za efektywne zarządzanie i funkcjonowanie całego zespołu. Twoje obowiązki obejmują nadzór nad działem rejestracji, a także koordynację i monitorowanie pracy specjalistów świadczących usługi w przychodni. W celu zapewnienia płynnego funkcjonowania placówki, jako manager stale musisz śledzić wskaźniki takie jak no show, overbooking i obłożenie gabinetów. Na ich podstawie, możesz podejmować decyzje dotyczące poszerzenia godzin pracy, zatrudnienia dodatkowych specjalistów lub zmiany cen za usługi w najbardziej popularnych godzinach pracy. W ten sposób, jako manager zapewniasz optymalne wykorzystanie zasobów i zadowolenie pacjentów.

Edit Content

Będąc MANAGEREM placówki medycznej

Odpowiadasz za rekrutację i zatrudnianie specjalistów, a także przeprowadzenie szkoleń dla rejestracji medycznej. Planujesz i prowadzi proces wdrożenia nowych pracowników w standardy i filozofię pracy placówki, aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie rejestracji i specjalistów. Jako manager uczysz swój zespół, jak pracować z pacjentami, jakie są procesy przyjmowania i zakończenia leczenia, jak potwierdzać grafik i zapisywać pacjentów na listę rezerwową. W ten sposób zapewniasz ciągły rozwój swojego zespołu i zachowanie standardów pracy placówki medycznej.

Edit Content

Będąc MANAGEREM placówki medycznej

Wydawać by się mogło, że analiza statystyk i danych to zadanie dla księgowego. Nic bardziej mylnego! Takie informacje pozwalają Ci na bieżąco monitorować pracę placówki, identyfikować problemy i wdrażać skuteczne rozwiązania. Ponadto, analiza danych umożliwia Ci prognozowanie potrzeb i zapotrzebowania na usługi medyczne, co przekłada się na lepsze zarządzanie grafikami i zasobami, a także umożliwia dostosowywanie cen do popytu i podaży. Warto wiedzieć, że analiza danych, to nie tylko Twoja codzienna praca, ale również narzędzie do podejmowania strategicznych decyzji dotyczących rozwoju placówki.

Edit Content

To właśny TY jako MANAGER

Wydawać by się mogło, że analiza statystyk i danych to zadanie dla księgowego. Nic bardziej mylnego! Takie informacje pozwalają Ci na bieżąco monitorować pracę placówki, identyfikować problemy i wdrażać skuteczne rozwiązania. Ponadto, analiza danych umożliwia Ci prognozowanie potrzeb i zapotrzebowania na usługi medyczne, co przekłada się na lepsze zarządzanie grafikami i zasobami, a także umożliwia dostosowywanie cen do popytu i podaży. Warto wiedzieć, że analiza danych, to nie tylko Twoja codzienna praca, ale również narzędzie do podejmowania strategicznych decyzji dotyczących rozwoju placówki.

5f9714628d56354a1b6921bc_image-section-about-1-seo-template-p-500
5f977051daab80d81852da52_image-section-about-2-seo-template

To nie wszystko!

To właśnie TY jako manager...

Odpowiadasz nie tylko za dobrą organizację pracy zespołu, ale także za utrzymanie dobrej opinii o gabinecie. Oznacza to, że powinieneś zwracać uwagę na reklamacje pacjentów, a także wprowadzać zmiany, które pozwolą dostosować się do zmieniającego się otoczenia i zaspokoić wymagania pacjentów. Powinieneś również zadbać o budżet placówki i zarządzać personelem.

Zalecenia dla skutecznego Managera

Co robią NAJLEPSI MANAGEROWIE?

Edit Content

Dbanie o zespół

Dbając o swój zespół, musisz stale rozwijać swoją wiedzę poprzez wymianę doświadczeń z innymi managerami w branży medycznej. Skupianie się na szkoleniu i rozwijaniu swoich pracowników i specjalistów jest kluczem do skutecznej pracy i zaspokajania potrzeb pacjentów. Wdrożenie „trening on the job” pomoże Ci w zmianie nawyków i usprawnieniu wprowadzania nowych zadań, co przełoży się na lepszą efektywność zespołu.

Edit Content

Procesy

Dobrze funkcjonujący zespół składa się z ludzi, którzy są przygotowani na każde okoliczności. Potrafią radzić sobie z trudnościami i presją czasu, a także wykorzystują chwile wytchnienia na refleksję nad swoim własnym działaniem i szukanie sposobów na poprawę. W takim celu to właśnie Ty musisz skupić się na szkoleniu swoich pracowników w myśleniu i działaniu procesowym. Na przykład, po umówieniu wizyty, recepcjonistka wie, że następnym krokiem jest potwierdzenie rejestracji, a specjalista zna swoje zadania.
To, co widzisz, to dopiero początek procesu myślenia.


Pamiętaj, że
procesy powinny być regularnie aktualizowane i monitorowane, aby zapewnić, że zespół je stosuje.

Edit Content

Dane i statystyki

Liczby są cennym źródłem informacji, które jeśli są odpowiednio zbierane i interpretowane, pozwalają zrozumieć stan naszego gabinetu. Dzięki tym informacjom możesz podejmować bardziej świadome decyzje, minimalizując ryzyko i lepiej poznając zachowania naszych pacjentów. Będąc skutecznie działającym managerem, powinieneś zbierać i analizować zarówno dane ilościowe, takie jak wyniki leczenia, koszty, długość pobytu pacjentów, liczbę wizyt czy liczbę odwołanych wizyt, jak i dane jakościowe, takie jak opinie pacjentów i pracowników, retencję czy liczbę pacjentów powracających i wskaźnik poleceń.

Zbieranie i mierzenie statystyk
to trudne zadanie, ale praca na twardych danych pozwali Ci czuć się pewniej i mieć pewność, że nasze decyzje są dobrze uzasadnione.

Edit Content

Strategia Marketingowa

Aby wyróżnić się na rynku i zdobyć lojalność pacjentów, musisz być świadomy potrzeb i trendów marketingowych. Powinieneś skupić się na udostępnianiu jasnych i dokładnych informacji o swoich usługach i zapewnić pacjentom wysoki poziom opieki medycznej. Kreatywna i zgodna z prawem komunikacja jest kluczowa, aby przyciągnąć uwagę i zyskać zaufanie pacjentów. Ważne jest także, abyś stale monitorował i ulepszał swoje usługi, aby sprostać wymaganiom i potrzebom pacjentów. Zatrudnianie wykwalifikowanego personelu i stosowanie najlepszych praktyk w opiece medycznej, także może pomóc w budowaniu przez Ciebie pozytywnego wizerunku i zdobywaniu lojalności pacjentów.

Edit Content

Dobrzy managerowie to INSPIRUJĄCY przywódcy

Którzy dzięki swojej empatii potrafią zrozumieć potrzeby swoich pracowników i pacjentów. W dzisiejszych czasach, by osiągać sukces, przywódcy potrzebują wsparcia ze strony innych liderów. W „Zrozumieć Pacjenta zyskujesz platformę, by stać się liderem, a także dzielić się swoją wiedzą i inspirować innych do rozwoju. W naszej wspierającej i wyrozumiałej społeczności znajdziesz to, czego brakuje Ci najbardziej. Dołącz już dziś!

Sprawdź sam siebie!

Pytania, jakie zadaje sobie
DOBRY manager codziennie?

Jak mogę dzisiaj...

Pomóc moim pracownikom i pacjentom?

Jakie są aktualne potrzeby...

Oraz wyzwania mojego zespołu i pacjentów?

Jakie są potrzeby...

Oraz oczekiwania naszych pacjentów
i jak możemy je spełnić?

Jak mogę rozwijać...

I uczyć się jako menedżer i lider,
aby być jeszcze lepszym?

Czy nasze działania...

I strategie są skuteczne i odpowiadają
na bieżące potrzeby?

Jakie są nasze...

Mocne i słabe strony i jak możemy
je wzmocnić i poprawić?

Jak mogę ulepszyć...

Nasze procesy i systemy, aby bardziej e
fektywnie dostarczać usługi pacjentom?

Jakie są aktualne trendy...

I zmiany w branży medycznej
jak możemy je wykorzystać w naszej pracy?

Dołącz do nas!

Aby być dobrym menedżerem w branży medycznej
NIEZBĘDNE jest, byś ciągle się rozwijał!

Aby być dobrym menedżerem w branży medycznej NIEZBĘDNE
jest, byś ciągle się rozwijał!

Zrozumienie przez Ciebie swojego miejsca na rynku i wyznaczanie celów 

na przyszłość pozwali zagwarantować Ci sukces w zarządzaniu.

Dołącz do nas na Meetup-ie!

Spotkaj się z dziesiątkami managerów gabinetów i placówek medycznych w jednym miejscu i wymieńcie się doświadczeniami w trakcie warsztatów grupowych!

193150

Subskrybuj nasz Newsletter!

Darmowy dostęp do wiedzy, informacji i wskazówek potrzebujesz, by efektywnie zarządzać placówką medyczną jutra.

Zapisz się na MeetUP

(Wstęp bezpłatny, wymagana rejestracja)

Zastanawiasz się, po co nam te wszystkie dane?

Potrzebujemy ich, by maksymalnie ułatwić Tobie i innym uczestnikom pracę warsztatową,
a także networking!

Zastanawiasz się, po co nam te wszystkie dane?

Potrzebujemy ich, by maksymalnie ułatwić Tobie i innym uczestnikom pracę warsztatową, a także networking!

*Pole jest wymagane